Які стипендії будуть отримувати студенти в 2017 році?

16771-1_largeЗ першого дня 2017 року зменшиться загальна кількість студентів, яким будуть платити стипендії. Це рішення вже остаточне, його внесли до бюджету. Гроші будуть давати лише найбільш успішним студентам та соціально незахищеним. Визначення тих, хто буде отримувати виплати буде рейтинговим.

З наступного року стипендії будуть двох видів: академічні – їх виплачуватимуть студентам із найкращими оцінками і соціальні – для соціально вразливих категорій населення. За бюджетом на наступний рік, Кабінет Міністрів планує видітити на виплату академічних стипендій 2,84 мільярда гривень, нарахування соціальних стипендій із малозабезпечених сімей — 2,98 мільярда гривень”,

Рейтингом для призначення академічних стипендій буде займатись Міністерство освіти.

Студентам, щоб отримувати стипендію в ході зимової сесії тепер буде потрібно не лише скласти всі іспити на середній бал “4.0”. Згідно рейтингової системи будуть враховувати і іспити і заліки. Нагадуємо рейтингом будуть займатись працівники Міністерства освіти, — роз’яснюють у Міністерстві фінансів.

На даний момент у Верховній Раді відбуваються обговорення бюджету 2017 року та потім його повинні підтримати народні депутати. До цього часу всі нормативно-правові акти, які впливають на нарахування стипендій повинні прийняти. Загалом на те, щоб узгодити всі питання між МОН та Мінфіном є два тижні.

Пояснювати позицію МОН стосовно нарахування стипендій за новою процедурою раніше повідомляла голова Міністерства — Лілія Гриневич. ЇЇ пропозиції є такими – мінімальна академічна стипендія – 1100 грн, підвищена 1600 грн.

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що підвищення стипендії буде розповсюджуватись не на всіх. Бюджет майбутнього року враховує підвищення стипендій для студентів, які навчаються в педагогічних та інженерних спеціальностях. Про це розповіла у Верховній Раді голова профільного міністерства – Лілія Гриневич.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий