Що змінилось у школах?

shkolaНезабаром 1 вересня, а це значить, що учні знов завітають до своїх навчальних закладів. Реформа освіти принесла чимало змін в навчальному процесі, як і раніше найбільше їх відбудеться в молодших класах. Базові знання: уміння читати, рахувати, писати, доповняться корисним для спілкування навичками, що допоможуть відкрито показувати почуття. Це основна платформа змін в освітньому процесі шкіл України.

Зміни крок за кроком

Глобальні проекти потребують поступових змін. Саме тому міністр освіти Лілія Гриневич повідомляє, що перший етап — це зміни в початковій школі. Зазначено послідовність реалізації змін. З 1 вересня 2018 року запроваджується нова методика навчання для учнів перших класів. Нова середня освіта започаткується 1 вересня 2022 року, а для старшої школи змін слід чекати 1 вересня 2027 року.

Зміни відбудуться в усіх аспектах, як в методиках, так і в технічному оснащенні. На втілення реформи міністерство планує витратити близько 2 млрд гривень.

Для заміни обладнання держава розподілить кошти, і всі покупки будуть відбуватися локально, за рекомендацією МОН.

Свій підхід для кожного

Діяти реформа почне 1 вересня цього року. Торік сотні шкіл першими спробували на собі зміни в навчальному процесі. Враховуючи досвід цих шкіл, відбудеться корегування змін, які будуть впроваджуватись в навчальних закладах. Завдання нової школи заміни пристосування всіх учнів до єдиної системи, на врахування всіх відмінностей і орієнтування на особливість учнів.

МОН стверджує, що змінюється світ, змінюються діти, потребують змін і система навчання цих дітей. Радник міністерства освіти Іванна Коберник говорить, що старі методики не підходять для сучасних дітей, адже вони швидко сприймають інформацію, готові вчитися самостійно, а не просто слухати та повторювати за вчителем.

Після реалізації реформи, школа має стати інклюзивною. Вчителя мають сприймати учнів не як один клас, а як індивідуумів зі своїми потребами та можливостями, а навчальний процес має бути направлений на спробу вчителя навчити дітей спілкуватись у соціумі. Учнів будуть навчати роботі в команді, вільно висловлюватись і показувати свої емоції, вміти знаходити вихід у скрутних ситуаціях.

Все починається з вчителя

Для реалізації реформи учителя пройшли онлайн-курси для покращення кваліфікації. Усього 22 тисячі вчителів навчальних класів пройшли ці курси. Оскільки вони загальнодоступні, МОН радить і батькам першачків пройти онлайн-курси.

Також вчителів забезпечили додатковим навчанням, після якого вони мали пройти перевірку, яку затверджували місцеві інститути післядипломної освіти. Для цієї мети держава виділила 385 млн гривень.

Ні домашнім завданням, так ранковим зустрічам

Нова школа ставить в пріоритет навчити дитину комунікації, підручники будуть лише невеликою частиною, яка допомагає навчатись. За новими стандартами домашнє завдання скасовується, оскільки вважаються, що важке навантаження дітьми малого віку краще сприймається разом з вчителем або однолітками.

Зникнуть і табелі успішності. Щоб батьки розуміли яких успіхів досягли їх діти за рік, видаватимуть свідоцтва досягнень. Вони міститимуть загальну характеристику, а не просто оцінки.

Перша ступінь — це школа

В МОН впевнені, що зміни в початковій школі, а згодом в середній та старшій школах допоможуть навчити дітей навичками, корисним в успішному навчанні у ВИШах і у майбутньому житті.

Крім цього, модернізація світу потребує постійного навчання, а стара методика не надає потрібних для дітей навичків, які так корисні у сучасному світі.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»