Ви не можете або не вмієте працювати, і вас, зрозуміло, звільняють. Але з топ-менеджерами в Україні відбувається абсолютно по-іншому.

Уявіть собі, що ви, наприклад, автослюсар, але не в змозі навіть болта прикрутити. Що робить з вами помилково вас найняв роботодавець? Авжеж – звільняє до біса подалі. Навіщо ж тримати на окладі штатну, але марну одиницю?

Тобто в буденному житті все досить просто. Інша справа – великі підприємства, від яких залежить життєдіяльність міста. Якщо там працюють бездарі, які нездатні ефективно і з користю для суспільства трудитися, їм це геть сходить з рук.

Не вірите? Що ж тоді, по-вашому, сталося з Придніпровською ТЕС, яка належить ДТЕК, точніше – Рінату Ахметову і його компанії СКМ?

Чому підприємство, керують яким спеціально навчені топ-менеджери, водночас перестало функціонувати? Але ж ПТЕС повинна забезпечувати практично весь лівий берег обласного центру – близько 300 000 чоловік! – гарячою водою, електроенергією та теплом.

Ой, ой, ой! ЗМІ різко прокинулися! Підконтрольні. Ручні журналісти одразу ж повідомили світу жахливу новину: виявляється, вугіллячко антрацит раптом випарувалося. А до цього – от дивно! – «ніхто» про таке найближче майбутнє нічого не чув, знати не знав.

Знали. Розуміли, але – нікого особливо попереджати не квапилися. Як і не думали на сайті ДТЕК з розділу «Наш бізнес» прибирати цю саму Придніпровську ТЕС.

lavrinovich_22_650x410
Ваш бізнес? Тому, здається, саме ви і винні в тому, що трапилося. Але – ні. Хлоп’ята нарікають, що їм держава повинна купу грошей, а тарифи нижче собівартості.  Біда!

А то ви не знали, з ким вам доведеться мати справу. Ви не прорахували ризики? А куди дивилися ваші юристи та економісти? У них, до речі, із зарплатою зараз все тип-топ?

А тепер послухаємо пояснення представників новоствореного антикризового штабу ДТЕК. За їх інформацією, антрацит можна купити тільки в Луганській області. Для підготовки до опалювального сезону нібито потрібний 130 тисяч тонн. Крім того, штабісти бажають відновити залізничний перехід Микитівка-Майорська, через який можна провозити до 300 вагонів вугілля на добу.

Тобто – хочете, не хочете, а сепаратистам допоможіть. Їм же гроші потрібні, так? Треба ж якось обстрілювати підконтрольні ВСУ території і гробити наших солдатів і офіцерів.

Думаєте, що в ДТЕК не в курсі щодо покладів антрациту в інших країнах світу – Китаї, Польщі, Південній Кореї, Іспанії та інших країнах? Знають, зрозуміло. І Інтернет у них точно є. Втім хіба їм вигідно перенаправляти грошові потоки?

Дякувати богові, що із завданнями Придніпровської ТЕС впоралися Запорізька АЕС і Криворізька ТЕС (до речі, а звідки там вугіллячко, а, товаришу Вілкул?). Дякувати богові, що нам (читай: лівобережжю), за словами директора Придніпровської ТЕС Андрія Ніколаєва, не загрожують віялові відключення, а працівників станції повернуть на свої місця в жовтні. До виборів готуєтеся чи що? А потім ніхто не скаже, що створив нові робочі м’ясця?

А що керівники ТЕС скажуть родинам тих, кого вони перевели на триденний і навіть одноденний робочий тиждень? Чим ці люди впродовж двох місяців будуть дітей годувати? Дипломами ваших топ-менеджерів, пан Ахметов?

Тим часом багато жителів дніпропетровського лівобережжя вже міркують про зміну місця проживання. Інші запасаються буржуйками і дровами. Ріелтори тільки й чекають, щоб скупити задешево будинки і квартири. Коротше кажучи, коло кризи ще скоріше закрутилося.

І одна тільки радість для жителів міста і його околиць – коптити повітря ПТЕС буде набагато менше. Порахуйте самі: щорічно станція викидала в атмосферу 83 000 тонн шкідливих речовин. Тобто на кожного дніпропетровця доводилося по 83 кг цієї гидоти. До того ж із заміною фільтрів на ПТЕС завжди були проблеми, а іноді, за словами екологів, їх взагалі відключали. Легко здогадатися, як в такому випадку «раділи» жителі ж/м Перемога-4, 5, 6, а також Придніпровська.

Хм, може після такої інформації варто знову задуматися: чи потрібна нам взагалі станція, яка гробить здоров’я народу? Або – чи потрібні нам такі власники, які не можуть передбачити подібні обставини і не знають, що в країні йде війна?

А може, пора повернути ПТЕС у власність держави, якщо ви не справляєтеся, пан мільярдер, га?

 

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

Добавить комментарий