Чому КП «Дніпроводоканал» залишилося без турбази і хто наїхав на «Ялинку».
изображение viber7
Турбаза «Самарські плавні» розташована в мальовничому місці на березі Самарчука в селі Новоселівка. Однак одного не дуже доброго дня 2012 року сільрада Пісчанки відмовилась пролонгувати договір оренди землі з КП «Дніпроводоканал», і незабаром на територію турбази раптово заїхала важка будівельна техніка.
IMG_7358
Спритні роботяги швиденько розшматували кволі будиночки, розрівняли землю, почали пиляти дерева, виріс паркан, в’їзні ворота і «кибитка» для охоронців. Р-р-раз! — і єдиний проїзд до сусідньої турбази дніпропетровських електротранспортників «Ялинка» був геть перекритий.
изображение viber5
Хто ж це такий розумний? — запитаєте ви. За нашою інформацією, новий приватний власник території – якийсь Усольцев. Цей пан став не тільки власником території «Самарських плавнів», а й, кажуть люди, купив місцеву рятувальну станцію, працівники якої перекваліфікувалися в охоронців майна нового «володаря тайги».

Крім того, новоявлений багатій побудував на березі річки пристань для катерів та човнів, через що вільного доступу до пляжу «Плавнів» відпочиваючим з «Ялинки» також вже не було. Хоча пляж цей турбази доглядали разом.

Цікаво, що Усольцев оформляв явно «ліві» документи нібито під будівництво дачного селища. Площа там – 1,7 га. Тобто якщо одному дачнику держава виділяє не більше 10 соток, то разом з нашим «героєм» в сільраду мали звернутися ще 16 чоловік. Хто були ці люди – питання риторичне, бо фантомів у нас завжди вистачало.
IMG_7355
І що ж зробив КП «Дніпроводоканал»? Адже їх майно, яке ніхто нікому не продавав, нещадно знесли. Та нічого. Комунальники офіційно відповіли нам, що поки турбаза не працює (див. Фото), але перебуває … на балансі підприємства!

IMG_7357

Загалом, прокрутив Усольцев аферу в кращих традиціях дев’яностих років. І все це з мовчазної згоди (чи все-таки допомоги?) тодішнього глави Новомосковської міжрайонної прокуратури. У свою чергу цей слуга закону доводиться племінником колишньому прокурору області Наталії Марчук, чиї сліди після Євромайдану і відходу у відставку, кажуть, загубилися десь у Криму. До «няшки» Полонської вона поїхала чи просто завітати до окупантів – лише богу відомо. Але в Дніпропетровську мадам вже рік не бачили, хоча питань до неї накопичилось багато.

В даний час документи щодо махінації з турбазою знаходяться на розгляді у начальника Дніпропетровського обласного управління міліції Ігоря Репешко. І, будемо сподіватися, він, колишній податківець, та його колеги розставлять всі крапки над «Ї» в цій делікатній справі.

Адже зачепитися там є за що. Скажімо, в тому районі за одне спиляне дерево треба заплатити 6000 гривень, та й будувати приватні причали на берегах річок заборонено – рекреаційна зона. І це вже не кажучи про решту інших фокусів сімандцятиликого «дачника».

изображение viber11
Ну а поки літо в розпалі, КП «Дніпроводоканал», який володів «Самарськими плавнями» впродовж 46 (!) років, підраховує збитки, «Ялинка» втрачає клієнтів, а друг Усольцева і племінник Марчук перебрався з Новомосковська до Дніпропетровська. Працює чолов’яга  в обласній прокуратурі, де займає не найвищу посаду.

Чи пам’ятає він Усольцева, чи гостює в нього теплими літніми вечорами, ми про таке не відаємо. Втім впевнені, що після захоплення (а як це ще назвати?) в «Ялинку», фактично оточену ворожими територіями, нагрянули прокурорські перевірки з Новомосковська. Наприклад, власників турбази налякали штрафом у розмірі 140 тис. грн. за те, що в будиночки встановили металопластикові вікна. Мовляв, за законом такі дії слід вважати капітальним будівництвом. Звичайно, це була маячня сивої кобили в новорічну ніч. Тому й не дивно, що хазяйка «Ялинки» суд і виграли.

Що ж стосується працівників водоканалу, то третій рік їм немає де відпочивати. Хоча раніше впродовж року на базі відпочивали близько тисячі чоловік.

Яким буде розвиток подій і чи зможуть підлеглі головного міліціонера області Ігоря Репешко розворушити «родове гніздо» Усольцева, поживемо – побачимо. Цікаво, до речі, що б сказала з цього приводу і Дніпропетровська природоохоронна прокуратура, чий святий обов’язок: захищати рекреаційні зони – надбання народу?

Сплю і бачу: правоохоронці на катері пливуть уздовж берегів не тільки Самарчучка, а й Самари, Дніпра, Сури, Орелі, Татарки. Багато чого там цікавого побачили, впіймали порушників та навчили поважати закони України – однакові для всіх громадян.

Сподобався сон? Тоді нагадаю правоохоронцям: рейд треба проводити обов’язково за допомогою катера, бо нині вздовж деяких ділянок берегів наших річок ні пішки, ні  машиною вже не проїдеш – незаконно побудованих парканів занадто багато.

От і маємо: поки заможні шахраї ловлять золоту рибку, пересічним українцям немає де і на карасика пополювати. Горе та й годі…

IMG_7359

Фото-звіт щодо будівництва на місті Турбази «Самарські плавні», яка є на балансі КП «Дніпроводоканал».

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий