Як ніколи, настав час визнати, що проти держави Україна вже 25 років робиться злочин в угоду перетворення країни з соціалістичної в олігархічний рай, за якою, сховавши  від народу Закони  України, задекларувавши рівні можливості збагачення для кожного громадянина, були розграбовані та привласнені неміряні багатства України певними колами без всякої відповідальності перед  Державою.

Влада, як провідник становлення капіталістичних відношень, до якої прийшли прибічники, чи ті, хто грабував та приватизував, створили для себе закони, гарантуючі їм недоторканість привласненого з можливістю розпоряджатись ним на свій розсуд.

Але!  Якщо Україна існує як держава, у неї є зобов’язання перед міжнародною спільнотою не тільки дипломатичні, а й економічні – економіка країни повинна інтегруватись в промислове виробництво товарів міжнародного товариства для забезпечення у товарообороті з іноземними країнами збалансованого рівня між експортом та імпортом товарів, як гаранту цивілізованого розвитку України.

За 25 років існування незалежності, практично знищено промислове виробництво. Країна переповнена імпортною продукцією, при тому, що в країні була могутня індустріальна база з відповідним науково-технічним потенціалом, що визнавалось цивілізованим світом, яка сьогодні знаходиться у занепаді, привласнена зовсім не для виробництва конкурентоспроможної продукції з іноземними країнами, а для власного збагачення.

Настав час схаменутись і визнати , що тільки виконання  положень Конституції ,вимог Законів «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» , « Про основи національної безпеки України», «Про прожитковий мінімум» з його « Методика становлення прожиткового мінімуму …» , погодженої  з кожним міністерством , дасть змогу підняти промислове виробництво , забезпечити виробництво конкурентних товарів та розвиток економіки України , збільшення притоку коштів у бюджет для інвестування їх у створення нових підприємств , робочих місць , підвищення соціального рівня населення .

Згідно «досягнень» за роки  існування  незалежності України для виправлення  штучно створеного  занепаду економіки  та зубожіння населення у нашому місті , враховуючи його виробничий потенціал та науково технічні можливості , пропонується звернутися до Статуту територіальної громади міста Дніпропетровська , в якому сконцентровано все необхідне для забезпечення плідної праці підприємств міста , виробництва конкурентоспроможної продукції у

багатьох галузях господарства , якщо буде на то воля і бажання небайдужих громадян та органів усіх гілок влади .

Пропонується нічого не вигадувати , а привести до соціальної   захищеності людей праці , спрямувати діяльність підприємств розташованих на території міста незалежно від форм власності ( ст.54,56,58 статуту ) та закону про місцеве самоврядування в Україні . Забезпечити виконання вимог  Закону «Про прожитковий мінімум» з затвердженою Наказом Міністерств …» відповідної методики  , гарантуючих відновлення виробництва  і розвиток міста  разом  з приведенням у відповідність тарифів на соціальні потреби населення , встановлена плата за  якими залишає громадян без коштів на існування , вихолощує призначення  та суть статуту Територіальної громади  нашого міста , за яким об’єкти комунальної власності , забезпечуючи конституційні права та мінімальні соціальні потреби громадян , засновані на власності територіальної громади  (ст..85,86 Статуту ), платників податків  і зборів .

Замість сумнівних реформ , мета яких розпоряджатись на свій розсуд  коштами у житлово – комунальному господарстві пропонується конкретизувати , яке майно і кошти у нашому місті належать конкретним членам територіальної громади для забезпечення відповідальності за його додержання у відповідному стані , використання  за призначенням ( ст.84 Статуту ) та розвиток відповідно Ст.327 ЦК України розробити і впровадити порядок передачі багатоповерхових будинків з їх прилеглою територією та коштами з бюджету для забезпечення експлуатаційного та санітарно-гігієнічного стану і користування членам територіальної громади – мешканців будинків, залишивши за органами місцевого самоврядування функції  контролю згідно ст. ст. 5,14 ЖК України.

За відбудовою капіталістичних відношень забуте промислове виробництво – основа існування розвинутої країни, територіальна громада фактично обслуговує тих, хто за посадою зобов’язані забезпечувати сталий розвиток усіх сфер господарства міста та відповідний рівень життя громадян, розраховуючи на власні можливості і кошти.

Пропонуємо, в межах компетенції влади місцевого самоврядування, звернутись до власників промислових підприємств про їх зобов’язання перед територіальною громадою розвивати виробництво, створювати нові конкурентоспроможні товари, робочі міста, відродити принцип раціонального ведення господарства,  економічно обґрунтованого використання коштів на додержання органів адміністративного апарату міста за їх чисельністю і необхідністю для забезпечення життєдіяльності територіальної громади.

Вимагаємо встановити жорстку відповідальність посадових осіб за виконання своїх обов’язків згідно вимог Закону «Про основи національної безпеки України», тим самим виключивши перекладення відповідальності за свої дії на центральні органи влади. У відповідях на звернення, центральні органи влади, вказують що вони не повинні втручатись в діяльність органів місцевого самоврядування, а тільки погоджувати їх звернення (стосується НКРЕКП, коли місцеві КП дають на затвердження тарифи на житлово-комунальні послуги)

Викладене обговорено на Правлінні організації, як пропозиція – розбудовувати життєдіяльність міста і територіальної громади в правовому полі, чи продовжувати безлад, свавілля і подальше зубожіння громадян міста.

 

Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»    А.Третяк

Добавить комментарий