11 травня 2018 р. об 13:40 громадська комісія з перевірки роботи пунктів габаритно-вагового контролю на території Дніпропетровської області здійснила черговий виїзд на єдиний (!) в області діючий пункт ГВК.
32215022_1828856090499282_3860509612885147648_n
Основною темою сьогоднішньої превірки стала можливість об’їхати пункт ГВК по окружній дорозі ( +11 км до маршруту вантажівки) про яку нам повідомили представники патрульної поліції, водії та, що цікаво самі інспектори управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області. За їхніми словами всім відома інформація про те, що близько 1 кілометра до місця де розташований пункт ГВК з віадука є поворот на об’їзну бетонну дорогу по якій і здійснюють проїзд вантажівок з перевищенням вагових норм, далі вони повертаються на трасу і здійснюють заїзд вже в саме місто Дніпро, тим самим наносячи великі збитки дорожньому покриттю, як по обласних дорогах, так і міських.
32222638_1828856577165900_6546976802873540608_n
Що стосується цього єдиного пункту, не дивлячись на те, що Постанова КМУ №879 вказує про цілодобову роботу пунктів ГВК, у Дніпропетровській області встановлюються нікому не відомі свої графіки та режими, у відповіді на наш інформаційний запит Степаненко називає цей режим «оперативним», інспектори на місцях називають його таким «щоб не звикали водії вантажівок», а по факту він нікому невідомий та на пункті ГВК не має можливості з ним ознайомитись, як і до речі з іншою документацією, яка підтверджує сертифікацію вагового комплексу та відповідність майданчика нормам Постанови.
 
За свідченням поліцейських, найбільш активна робота інспекторів на пункті ГВК розпочинається із приїздом громадської комісії, цьому і підтвердження є те, що перший ваговий контроль було здійснено вже після приїзду громадської комісії орієнтовно о 14 годині дня.
 
Поспілкувавшись з водієм вантажівки завантаження якої майже досягає граничних норм, а при встановленні температурного режиму, який до речі з травня вже застосовується на дорогах України, відповідно до повідомлення Укравтодору, його перевищує, нам стало відомо, що така ситуація з об’їздом пункту ГВК є лише в Дніпропетровській області, а от наприклад в Херсонській и Кіровоградській це взагалі не можливо, бо пункти ГВК розташовані таким чином, що об’їхати їх не має можливості. Так само водій повідомив, що повз єдинодіючого пункту ГВК в Дніпропетровській області проходять лише вантажівки які або їдуть пустими, або в межах норми, досвідчений водій з перегрузом цієї дорогою ніколи не поїде.
ВІДЕО:
 
Звідси в нас питання, чому територіальні управління інших областей України знаходять можливість ефективно виконувати свої основні функції, а в Дніпропетровській області не вживається жодних дій, що нам підтвердили інспектори, щоб попередити подібні об’їзди єдиного (!) в області пункту ГВК? Може вся справа у невідповідності керівника територіального управління Укртрансбезпеки займаній посаді? Пане Ноняк, ми вже напрявляли Вам результати розслідування громадськості, може, нарешті, почнете виконувати свою функціональні обов’язки? Чи Ви разом зі Степаненко О.М, (керівник управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області) пропонуєте нам і далі спостерігати як через вашу бездіяльність руйнуються щойно відремонтовані автошляхи?
 
Ми цього вам не дозволимо! Розслідування тривають, а матеріали передаються до органів прокуратури!
 
Далі буде!