Тяжка праця шахтарів завжди була важливою для нашої країни. Вона означає піт, сльози, колосальні зусилля, нереальну самовідданість, професіоналізм та честь. Спускаючись до шахти, гірник позбувається свого страху, під землею немає місця страху. Завжди з нашими шахтарями любов, надія, ці відчуття не залишають їх і під землею. Далі вони йдуть виконувати свою звичну роботу.

miner_1

Праця гірників завжди потребує добре продуманих рішень та мудрих вчинків. Помилки тут не прощаються та легковажності тут не місце.

За часів Київської Русі  в 15 ст. було покладено початок гірничої промисловості. Перша експедиція для пошуків корисних копалин вирушила за сприяння князя московського Івана у 1491 році. Гортаючи сторінки історії слід звернути увагу, що гірнича промисловість на кінець 19 ст. стала однією із основних галузей промисловості.

Вже в середині 20 ст., а точніше 10 вересня 1947 року в Радянському Союзі було вирішено відзначити важливий внесок гірників та їх заслуги в розвиток індустріалізації країни, на прохання міністрів вугільної промисловості СРСР Оніка Д. Г. та Засядька А. Ф. було призначено офіційне щорічне свято шахтарів – День шахтаря, його відзначали останньої неділі серпня. Перше професійне свято гірників святкували 29 серпня 1948 року. Традиція святкування цього дня збереглась у всіх колишніх республіках. За попередніми традиціями професійне свято гірників відзначають у Білорусі, Киргизстані та Казахстані.

В незалежній Україні свято закріплено Указом Президента № 304/93від 16 серпня в 1993 році продовжується його святкування щорічно останньої неділі літа.

Цього дня гірницькі райони та міста відзначають одне із головних для їх місцевості свят. Проводяться народні гуляння, концерти, запрошуються популярні музичні колективи, відбуваються нагородження зі сторони керівництва.

ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» вітає всіх, хто пов’язаний з гірською справою, бажаємо вам міцного здоров’я, належних умов праці та щастя вашим сім’ям!

Зі святом!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий