Все говорить про те, що уряд нас не розігрує, а День дурня треба буде перейменувати в День дурнів, бо влада знову намагається наколоти на борговий кіл весь народ.

 

абонплата за газ
фото з сайту: 1tv.com.ua

До 1 квітня, коли вступить в силу черговий грабіжницький Закон України, який передбачає абонплату за споживання газу, ще далеко. Але те, що для простих людей він буде черговим фінансовим, борговим зашморгом зрозуміло вже сьогодні.

Ручні ЗМІ вже волають про те, що газ подешевшає на 10,4 відсотка, а абонентська плата перекриє цю суму. Не турбуйтеся, мовляв, нічого, в принципі, не зміниться, і люди будуть платити на колишньому рівні.

Однак цей самий «колишній рівень» — вже зашморг для сімейних бюджетів більшості українських сімей. А пощастить лише тим, хто багато споживає – для них передбачені знижки. Тим же, хто «сидить» на так званому середньому тарифі, подібна розкіш не світить. Іншими словами, у виграші знову залишаються товстосуми та крупні підприємства.

Їй-богу, в мене таке враження, що в уряді просто не знають, якими іншими способами можна й треба поповнити бюджет. Може, наші розумні міністри або їхні закордонні покровителі і куратори крім слова «газ» інших слів і не знають? Так тоді треба звертатися вже не до вчителів, а до лікарів.

Тим часом, населення України повільно, але впевнено доводять до сказу. Доходить до абсурду. Наприклад, до нас, в ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», завітали жителі села Піщанка, Дніпропетровської області, які стурбовані оплатою за воду.

Справа в тому, що тисячі селян досі в позаминулому столітті живуть, колодязями користуються, «журавлями», вуличними туалетами (до речі, і у багатьох городян, які проживають в приватному секторі, ватерклозети стоять на ямах). І про централізоване водопостачання з каналізацією ці наші земляки навіть не мріють. Сподівалися на комуністів – ті їх кидали 75 років. Повірили регіоналам – така ж історія. Прийшли ліберали з демократами – «фігвам», шановні.

Коротше, народ в розпачі. Прийшли, бідолашні, до нас, значить, та питають, чи правда, що і на колодязі та колонки влада буде встановлювати лічильники. Ми з колегами мовчки посміхнулися, а потім поспішили заспокоїти людей, намагаючись довести всю абсурдність таких чуток. Адже надра поки ще належать народу (тьху три рази!), і воду брати з-під землі або з водойм має право кожен – особливо, коли водопроводу немає і в найближчому майбутньому він на горизонті не маячить.

 

Поговорили ми з земляками, попрощалися, а самі задумалися. Адже, якщо так піде далі – будуть вводити абонплату за газ і вигадувати іншу псевдоекономічну лабуду, – то вже завтра нікого не здивуєш абонплату  на труби, каналізацію або дроти над нашими головами.

До речі, я довго намагався знайти в Інтернеті, чи існує абонентська плата за газ в високорозвинених країнах, на досвід яких зсилається голова «Нафтогазу». На жаль, матеріалів по даній темі – як Персик-Гарфілд (кіт Сені Яценюка) наплакав, детальніше дивись тут.

Хіба що в Австрії роблять щось подібне. Але, панове, це ж Австрія! Там і пенсії і зарплати, в порівнянні з українськими, просто захмарні. При цьому шматок тірамісу у Відні дешевше, ніж у нас.

Словом, уряд як і раніше не бажає думати про те, як полегшити людям, країні, пошарпаній війною, життя. Наші міністри типа економісти здатні хіба що обдирати співвітчизників. І, напевно, про Конституцію України, яка гарантує громадянам гідне життя, а також боротьбу з корупцією їм мало що відомо. Поки що.

Поки наші інсайдери не дізналися всю інформацію щодо цієї самої абонентської плати за газ.

Тобто – далі буде. Наше розслідування лише починається.

І, сподіваюся, найближчим часом читачі дізнаються, хто і яким чином розводить людей – постачальник або обслуговуюча компанія. Або ще хтось третій не зайвий.

Ну, а тим, хто вже відчуває, що земля під ногами загоряється, прохання заздалегідь купити собі ще одне громадянство і квиток на літак до Ростову( як варіант). Бо те, що в одному місці солома у вас запалає – гарантуємо.

Бо абонтнулися вже зовсім.

 

PS: Я більше, ніж упевнений, що запропоновані нововведення грають на руку лише облгазам. Раніше вони заробляли на обсягах газу, беручи свій відсоток від платежів. Тепер, коли споживання газу через його дорожнечу знижується, вони придумали новий спосіб заробітку .

 

З повагою, голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

Добавить комментарий