Після презентації книги про Євромайдан в Києві і акцій нашої організації в дніпровських школах вдалося ще раз переконатися: ми вибрали правильний шлях і вже нікуди з нього не звернемо – будьте впевнені.

23755362_1523952287686818_1764119996112793312_n

Чудова презентація книги «Майдан він першої особи. Регіональний вимір» зібрала в столиці майже всіх лідерів активістів, які брали участь в Революції Гідності в різних куточках України. Як зазначає голова Громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко зустріч пройшла саме в тому залі КМДА, де було розташовано штаб Євромайдану. Де лікувалися, спали і буквально жили революціонери – вихідці з різних соціальних верств і люди різного покоління. Приємно, до речі, що на зустріч до Києву приїхали також майданівці з Криму і Донецька.

Звичайно, майданівці багато спілкувалися. І було помітно, що серед громадських діячів абсолютно не спостерігалося будь-яких пригнічених настроїв. Зрозуміло, що в країні ще далеко не все в порядку. Брехунів-популістів-ілюзіоністів вистачає, нажаль. Але люди з майданів без зайвого пафосу і показухи вірять в те, що Україна незабаром стане європейською державою – незважаючи на будь-які біди та ворогів внутрішніх та зовнішніх.

23722663_1523969164351797_6134710872915251291_n

Є розуміння того, що відразу наші проблеми не вирішуються. Що треба ще зуміти довести всім іншим жителям країни: в першу чергу зміни відбуваються в кожній окремій людині. Щоб був порядок в хаті, ви берете віник в руки. Щоб навести «марафет» у дворі, потрібна вже мітла. Ну а привести до ладу село або невеликий райцентр – тут без трактора не обійтися, так?

Ось так і з державою – доведеться ще дуже добре попрацювати. І головне – не забувати, що найкращим помічником буде нам нове покоління українців.

Наприклад, ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» провела акцію – конкурс дитячого малюнка в 7-9 класах трьох шкіл – на тему: «День гідності і свободи». І, зізнаємося, нас щиро порадували роботи, яких було близько 100. Лише за чотири роки, що для історії – капля в морі, у нас виросли свідомі діти, які прекрасно розуміють, що відбувається в країні. У них свої, індивідуальні погляди на ті чи інші проблеми, і вони чітко знають і відкрито говорять: «Відразу їх не вирішити». Вони щиро переконані: для остаточної перемоги треба згуртуватися всім разом.

Зрозуміло, що там, де є початок проблеми, буде і її кінець. І школярі вірять в це. Вірять, що жертви Євромайдану та Революції Гідності в цілому були виправдані. Що ми хочемо і побудуємо європейську, цивілізовану державу. Що ми до останнього будемо боротися зі зрадою і злочинністю не тільки у вищих ешелонах влади, а й на місцях – в своїх домах, дворах, селах і містах.

Звичайно, не найкращий нам всім – і дорослим, і дітям – дістався історичний період. І ту корупційну махину, що будувалася майже чверть століття, поламати буде непросто. Але без віри цього не зробити, погодьтеся.

А одним з найнебезпечніших ворогів для нашої нації і всіх жителів країни був і залишається песимізм. Втім на зустрічі в Києві і під час роботи зі школярами його не було, що, безумовно, вселяє надію.

І наостанок ще про один цікавий нюанс. Виявляється, майже ніхто з лідерів-майданівців  не представлений в депутатських корпусах або на керівних посадах у владі. Як правило, наші колеги продовжують активно займатися громадською діяльністю. Тобто тим, що у них найкраще за інших виходить. Так ось, якщо б у нас в державі все інші люди були саме на своїх місцях, працювали за покликанням, тоді цивілізований, європейський спосіб і рівень життя одного часу сам би прийшов до нас.

Наші діти знають про наші перемоги і самі бажають тільки перемагати. Так нехай їх віра в Україну і оптимізм передається і батькам, багато хто з яких опускає руки через економічні негаразди. Не будемо падати духом, співвітчизники. Ніхто з нас, майданівців,  відповідальності не знімав. Віримо в Україну! Побудуємо її красивою і сильною на зло всім ворогам!

Слава нації переможців!

Прес-служба ГО»Майдан Січеслав-Дніпро»