97_tnКожна мама хвилюється не тільки про фізичний, а й про психологічний стан своїх діточок. Зовсім  нещодавно велика кількість батьків мало думку про зарубіжний кінематограф, що він жорстокий для дитячого розуміння,  головними героями здебільшого є монстри, які завжди ведуть бої з іншими мультиплікаційними героями.

Ніхто навіть не здогадувався, що через декілька місяці потому дитячі персонажі мультфільмів будуть мати форми та обриси. Якщо згадати минуле і перенестись до подій осені 2013 року та незаконний розгін майданівців. Малюки, дивлячись телевізор, новини, бачили співробітників беркуту зі зброєю в руках, відповідно прониклись цими подіями та теж собі почали грати в ігри, де є палиці, ніби вони є тими беркутівцями та розганяють своїх одноліток з дитячих територій. Це не дивно, так як діти люблять бути сходими на дорослих.

В ті буренні часи спеціалісти-психологи дуже хвилювались. Тоді ще ніхто не догадувався, що це лише перші квіточки наслідків проявів на агресію в поведінці дітей.

На даний момент вже маємо повноправне завершення – «ягідки». Війна досі триває на сході країни, по телебаченню транслюється багато інформації про обстріл місцевого населення в Донецькій та Луганській областях, є поранені, загиблі. Ця інформація, дуже тяжка для сприйняття  для дорослих, а  тим паче для малечі.

Чи є шанс нам дорослим людям щось змінити, хоча б на рівні свого оточення, близьких? Звісно, що так, ми не просто можемо змінити ситуацію, ми просто  повинні щось робити заради нашого майбутнього, заради наших дітей. Вирішення питання дуже просте – необхідно зупинити балачки в присутності дітей про воєнні дії, про смерті солдатів, про втрати техніки, про ситуацію в АТО, про все, що може завдати шкоди дитячій свідомості.

На цю тему ви звісно можете говорити вдома, проте, не тоді, коли поруч ваші діти. Це хвилює всіх. Ми можемо провести безсонні ночі, безперестанно читати новини про ситуацію в АТО, ми переживаємо за  всіх наших хлопців, всю цю інформацію крізь себе, співчуваємо родинам загиблих. Думаю, що для кожного з нас це важке питання. Проте нам простіше пережити такі ситуації адже ми дорослі люди, з стійкою психікою, хоча з цією реальністю  все ж потрібно жити.

В той же час треба лише здогадуватись як на все це реагують наші дітки?  В їхній уяві повинен бути злим героєм будь-який з казкових супергероїв, проте наші діти зараз прислухаються до польотів літаків в небі, намагаються їх розрізняти.

Всі пам’ятають, а хто не пам’ятає нагадую після збитого «Боїнга» під однією з фотографій одна дитина написала коментар про те як гарно був збитий  літак.

Що можна ще додати? Якщо у наших дітей виникають такі коментарі, коли людські життя їх не хвилюють, коли збитий літак чи смерть мирного населення стає звичайною справою. Що буде далі ми отримаємо покоління маленьких монстрів, які байдужі до чужого горя, біди, які не зможуть навіть співчувати іншим людям. Погодьтеся це страшно, дуже страшно.

Кожен з нас має або власних дітей, або племінників, хрещеників, тобто контактує з дітьми. Давайте разом збережемо їх від військової теми, не кривдити їх дорослою інформацією. Давайте будемо читати нашим дітям казки про Колобка, Червону Шапочку, Козенят та інші, щоб діти цікавились казковими персонажами та вірили в добро.

Казки для того й створені, щоб виховувати віру у справедливість, боротьбу добра и зла, показують як важливо творити добрі справи. Повірте, не треба відбирати у дітей дитинство та розповідати їм про війну.

Ця інформація, ця стаття не перестане бути актуальною, адже саме нашим дітям зараз і в майбутньому потрібна наша підтримка, наша правильна реакція на події в Україні.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

Добавить комментарий