26574202

Любі наші україночки!

Починаючи  від княгині Ольги, першої в історії християнства жінки, канонізованою та піднесеною Церквою до лику Святих,  українська земля та її історія багата на чудових геніальних жінок , що були берегинями нашого народу. Без їхньої безпосередньої участі не минала жодна історична подія не тільки в Україні, але й в цілому Світі.

Донька Ярослава Мудрого Анна привнесла  наш національний колорит до французького Лувру. Будучи дружиною короля Франції Генріха Першого, королева Анна подарувала Франції  Євангеліє написане кирилицею, на якому складали присягу на  вірність французькому народу  всі монархи цієї країни, аж до революції у вісімнадцятому сторіччі. Це Євангеліє й досі залишається одним з найцінніших експонатів музею Лувра, що підкреслює велич нашої історії.

Також не можна не згадати Анастасію Лісовську, просту дівчинку з Рогатину, що потрапила до Османської імперії  у п’ятнадцятирічному  віці, і за дуже короткий час приворожила найвеличнішого в історії Туреччини султана Сулеймана Пишного. Всьому Світу вона відома, як «королева аланів», тобто Роксолана. Султан так закохався в просту українську дівчину, що розпустив свій багаточисельний гарем, поженивши своїх полководців та міністрів на колишніх дружинах. Брав Роксолану з собою у військові походи по Європі та Азії. Перебуваючи поруч з троном Османів Настя не забувала про Батьківщину- саме за її протекторату набіги кримських татар на українські землі значно скоротилися. Після смерті Сулеймана, імперію очолив її син Селім, за правління якого, майже 10 років  Настя Лісовська була фактичним правителем Османської Імперії.

Також в історії України є видатні поетеси, завдяки творчості яких, українську мову визнано най співучої в усьому Світі. Цими видатними українками є Леся Українка та Ліна Костенко. І в наш час їх віршами захоплюються  багато чисельна армія прихильників української та Світової літератури. Видатні музиканти складають пісні на вірші наших поетес.

Згадуємо і Соломію Крушельницьку – оперну співачку, що на початку двадцятого сторіччя підкоряла своїм голосом найвеличніший оперний театр Світу, міланський «Ла Скалла».

Також дуже символічним є те, що в новітній історії України першу золоту медаль на Олімпійських іграх часів незалежності здобула саме жінка. Мешканка Дніпропетровщини, шістнадцятирічна Оксана Баюл стала кращою на іграх в Атланті в змаганнях з фігурного катання. , в цьому контексті, звичайно згадуємо і найвидатнішу плавчиню сучасності, багаторазову Олімпійську чемпіонку Яну Клочкову.

Революція Гідності та війна наСході також подарувала нам багато сучасних Героїнь України, найяскравішою з яких без сумніву є Надія Савченко. Саме наша Надя стала для всіх українців символом незламного опору північно-східному агресору, який веде війну проти нашої рідної країни.

 

Ми, як представники сильної статі  ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»  дуже пишаємось  тим, що працюємо поруч з такими чарівними, сильними, розумними та патріотичними жінками,  як Вероніка Коміссар, Олена Хорішко, Лідія Полєшко, Ольга Романенко, Леся Степовичка, Зінаіда Горб,Світлана Габшидзе, Олена Іваницька,Олена Терехова  та всіма нашими любими жінками, що допомагають нам в нашій громадській діяльності!! Ви гідні представниці українського народу. Дякуємо, що своїм прикладом надихаєте нас на плідну працю заради майбутнього нашої держави.

Вітаємо всіх жінок Дніпра та всієї України зі Святом Весни, бажаємо вам й надалі бути берегинями добробуту та миру нашої Батьківщини.

Поруч з вами ми, чоловіки, відчуваємо себе справжніми воїнами-захисниками нашої держави. Дякуємо за вашу красу та розум!!! Без вас цей Всесвіт ніщо!!!

Добавить комментарий