22 грудня 2015 року при безпосередній участі правозахисного відділу ГО «Майдан Січеслав — Дніпро»  відбулося засідання Апеляційного суду Дніпропетровської області в якому оскаржувалося заочне рішення Бабушкінського суду м. Дніпропетровська від 9.07.2015 р. винесене суддею Єлісєєвою Т.Ю. у справі по відчуженню житла у громади міста.

Перше, що нас зацікавило, це махінації з землею громади в історичному центрі міста (і не тільки) відомими в певних кругах братами Каснер. Друге, це корупція у стінах міської ради з залученням дуже відомих прізвищ.

Изображение 277

Читайте також:  «В центре Днепропетровска уничтожаются исторические здания»

 

 

 

 

 

 

Про ситуацію з захопленням житла людей багато писала преса, тому не буду зупинятись на цьому моменті, лише зазначу, що помешкання віддавались Каснерам, начебто під реконструкцію, з мешканцями квартир. А навіщо ремонтувати майно яке тобі не належить? (благодійність чи зухвалий прорахунок з’ясуємо далі).

Хочу детальніше зупинитися на схемі завдяки якій це стало можливо. Брати Каснери купували (чи отримували) квартири у вищезгаданих будинках, що вже само по собі було неможливо без участі міської влади тому що вони були визнані аварійними та готувалися під знос ще у 80 – х роках минулого століття. І здавалося б радіти треба людина отримала житло, але це тільки початок.

Потім будинок при нез’ясованих обставинах руйнувався або спалювався і всі права на нього, його мешканців також. Це передбачено у ст.ст. 346; 349 Цивільного Кодексу України: «Право на майно припиняється з руйнацією цього майна». І з цього часу мешканці починали ходити по різним інстанціям і доказувати, що це їх квартири і вони мають право на відшкодування, а брати Каснери отримували право на реконструкцію будинку.

Таким чином, по всьому нашому місту, переважно в історичній частині (вул. Червона, вул. Кірова, вул. Ливарна) з`являються позбавлені смаку та архітектурної цінності будинки з білої «силікатної» цегли які вінчають дві літери КК з червоної цегли.

 

87876d6f75763ac44e597060a12b5c5946fb8238e6703ea7e6edfda475d4dd84

 

Оскільки нова будівля не була пов’язана зі старою її потрібно легалізувати через суд, а потім діло за малим отримати документи і не заплативши ні копійки податків користуватися вкраденим.

Але не все так сталося як гадалося, і потерпілі звернулися до нашої організації. І вже майже два роки в братів Каснерів геть нічого не виходить, державні органи відмовляються і свідчать, шо жодних документів на будівництво вони не видавали та не погоджували, суди не задовольняють позови та плани руйнуються. На їх біду тепер і представники нової міської влади долучилися до нашої боротьби, що дає нам надію на дуже скору перемогу.

Залог успіху це об’єднання, лише об’єднавшись ми можемо перемогти в боротьбі за свої права. І не дуже важливо це ваші права, чи права вашого сусіда, чи навіть права незнайомої вам людини, бо завтра на їхньому місті можете опинитись Ви.

 

З повагою, член правління ГО « Майдан Січеслав — Дніпро»  правозахисник Луценко Роман.

Добавить комментарий