Фото: nahnews.org
Фото: nahnews.org

Перелік вимог до проведення оцінювання успішності учнів від першого до четвертого класів та методичні рекомендації для вчителів по виконанню програм молодшої школи стали набагато демократичнішими. Прес-служба Міністерства освіти і науки України  наголошує, що нововведення будуть використовуватись в школах вже з 1 вересня.

Відсутність оцінювання

Згідно цих нововведень оцінки є конфіденційною інформацією, вона відома лише батькам, дітям та вчителю, це означає, що успішність  школярів не буде озвучуватись на зборах батьків, будуть відсутні публічні обговорення і створення рейтингів.

Відмінено оцінювання каліграфії, попередні вимоги були дуже детальні та складні, залишились лише вимога щодо того, що письмо повинно бути охайним та зрозумілим. Школярам не стануть знижати бали за  помилковий відступ в клітинках та рядках.

Тепер будуть відсутні вимоги до підписання зошитів та щомісячне оцінювання ведення зошитів – Міністерство освіти і науки вирішило позбутись застарілої традиції.

Головними завданнями вчителя є навчити дітей писати, вірно оформлювати роботи, кількість клітинок та принципи підписання робочих зошитів не встановлює МОН.

Зменшення обємів домашніх завдань

Домашніх завдань на свята та вихідні тепер не буде, а також на канікулах, їх об’єми значно зменшені.

 Для учнів перших класів домашні завдання взагалі відмінили, в другому класі їх повинно бути стільки, щоб дитина могла їх виконати сама за 45 хвилин, в третьому класі – за 1 год 10 хвилин, в четвертому – за 1 год 30 хвилин.

Методичні рекомендації наголошують на недопущенні перевтоми школярів через завдання, які присутні в додаткових посібниках, зошитах, тощо.

Знову потрібно зазначити, що оцінок в першому класі не має, а в другому класі вони використовуються згідно рішення ради вчителів шкіл.

Письмо олівцем та червона паста в минулому

Серед переліку предметів, які оцінюються в початковій школі з’явились «Трудове навчання», «Я в світі». Виходить, що в молодшій школі не будуть оцінюватись такі предмети як «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», інтегрований курс «Мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Я у світі» та «Трудове навчання».

Звісно, перед вчителями зараз постає досить велика відповідальність та великий об’єм задач, для того, щоб спростити їх роботу з оновленими  навчальним програмами в рекомендаціях для педагогів  приведені методичні прийоми, які варто застосовувати в процесі навчання, є також приклади різних видів робіт та завдань. З метою зменшення навантаження для школярів, за рішенням вчителів учні можуть писати олівцями. Виправлення, також зі згоди вчителя, може бути або стихаючою гумкою або простим закресленням. Проте охайність роботи не бути впливати на загальну оцінку завдання, час заміни олівця на звичайну ручку вирішує сам викладач, враховуючи індивідуальність кожного школяра.

Вчителі відтепер не будуть користуватись червоними пастами в ході перевірки письмових завдань в першому класі. Колір пасти для оцінювання учнів у  робочих зошитах учителі повинні обирати самостійно.

МОН  зазначає, що розвантаження програми для учнів 1-4 класів лише один із кроків до повно цінної реформи. В Канаді, Фінляндії та Польщі проведення такої реформи тривало близько 10 років.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

Добавить комментарий