QIP-Shot-Screen-037

І може вистава у жанрі трагікомедія під назвою «Пленарне засідання сесії Дніпровської міської ради» вже не таке цікаве громаді, а квитки на нього отримати стає неможливим, через так зване поняття – «наявності вільних місць у відповідному секторі сесійної зали», але громадськість не полишає без уваги діяльність даного органу місцевого самоврядування та всіма законними методами проводить публічний громадський контроль.

7 вересня 2016р. сесія міської ради.
7 вересня 2016р. сесія міської ради.

Ми вже писали про те, що міський голова відмовляється реагувати на Запити про надання інформації, які йому надходять від громади в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації», але  те, що сталося останніми днями повністю перевернуло наше бачення проблеми, але про все по порядку!

У квітні цього року з трибуни сесійної зали наша організація звернулась до депутатів та міського голови, який, до речі, не дочекався, або не схотів цього робити, виступів громади, бо за інформацією активістів у нього був квиток на літак до теплих країв, але зараз не про це, з проханням розглянути можливість присвоєння  звання «Почесного громадянина міста Дніпропетровська» справжньому патріоту України, керівнику Народного Руху України на Дніпропетровщині, дисиденту  Івану Івановичу Шулику. Депутати наче і не проти були, навіть зібрались на засідання у складі комісії з присвоєння «Почесного громадянина міста Дніпропетровська», відбулось це 16 травня  2016 року, як ви розумієте громадськість до засідання не допустили, аргументуючи це нашим запізненням, але ж прийти вчасно ми не мали можливості, бо ніхто нас, як заявників, не повідомив про даний захід. Про що нами був підготований відповідний матеріал, читайте також: Мишалов перемешал государственное с личным и игнорирует общественников.

На такий випад міської влади організація «Майдан Січеслав-Дніпро» відреагувала у наданні Запиту на інформацію, в якому просить надати копію протоколу засідання вищевказаної комісії, датується запит 19.05.2016р.

14331666_1158110784263127_566375386_n

Довідка: Закон України «Про доступ до публічної інформації» у ст.. 20 зобов’язує розпорядника інформації (в нашому випадку міського голову) надавати відповідь запитувачу інформації у термін 5 робочих днів з дня отримання запиту.

 І ось сталося диво! Після багато чисельних звернень до міського голови, його заступників, а також скарг на бездіяльність міського голови  до антикорупційних структур та Прокуратури Дніпропетровської області, ми отримали відповідь на наш запит, але відбулось це 13 вересня 2016 року, через ЧОТИРИ МІСЯЦІ (4, Карл!) від дня подання запиту!

Відповідь надійшла на електронну адресу нашої організації від  notifycation@igov.org.ua, з відмовою у наданні інформації, аргументуючи це тим, що копія протоколу засідання комісії міської ради є  закритою інформацією відповідно до розпорядження міського голови, отже від тепер міський голова встановлює свої закони, не дивлячись на те, що вони відверто суперечать нормам Законодавства України!

Page1

Важливий той факт, що відсутність реакції міського голови ( а саме він відповідає за діяльність даного органу місцевого  самоврядування) на Запити про доступ до публічної інформації вже набрала обертів,  близько десяти запитів на інформацію, які були направлені до міського голови не отримали відповідної реакції, це стосується і діяльність незаконної структури під назвою КП «Муніципальна поліція» і ремонтів доріг, і багато інших питань, які мають суспільне значення.

Тому нами було прийнято рішення відреагувати на подібну бездіяльність міського голови у вигляді звернення громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» до Національного антикорупційного бюро України та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав Людини, маємо надію, що ці поважні структури відреагують на заклики громадськості та міський голова Дніпра, нарешті, почне дотримуватись норм законодавства, а не лише роздавати поради батькам школярів «не жити на шару».

Зі свого боку ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» залишає за собою право повторного звернення до Дніпровського міського голови з вимогою надання запитуваної інформації, як це передбачено Конституцією та  Законами України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації».

 

Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»   Вероніка Коміссар

 

 

 

Добавить комментарий