dorogi-1Після ретельного вивчення діяльності «Полтавабудцентру», фірми, яка майже законно отримала карт-бланш на будівництво найважливіших доріг Дніпропетровщини від впливових покровителів , виникає тільки одна думка: кинули. І далі кидатимуть, як це вони вже неодноразово робили в інших областях України.

По-перше, асфальтобетонну суміш «полтавські» хлопці обіцяли возити з заводів, розташованих за триста кілометрів від об’єктів. По-друге, вони поки що чомусь недосяжні для закону, бо деякі їх поплічники вважають, що фірма нібито чесно виграла тендери.

Проте давайте розберемо ситуацію ретельніше. Смішно, але недавно з’ясувалося: ніяких заводів у «Полтавабудцентру» (ПБЦ) немає. До того ж фірма не має договорів з сумськими субпідрядниками, чиї, до речі, асфальтові заводи заарештовані (!). Тобто ПБЦ нагадує таких собі фантомів. І виконання робіт гальмують (бо матеріалів немає), і заважають чесним виконавцям отримувати замовлення. А Дніпропетровщина, лідер країни з питань будівництва доріг, страждає.
Втім ПБЦ не зупиняється на досягнутому. Відомо, що під їх волохату лапу потрапили 7,6 км недобудованої об’їзної дороги (район Петриківки). Причому фірма, яка не має виробничих потужностей, працює там лише на папері – нібито домовляючись з тими, хто за них потім буде відповідати. Вони взагалі вміють тільки базікати щодо праці на благо області.

Нонсенс, але з юридичної точки зору, ПБЦ може бути лише двадцять першою в черзі винних. А з огляду на той факт, що кришують їх бездіяльність (бо дорогу у нас вони ж взагалі досі ніде й не зробили!) десь на горі бюрократичного апарату, навряд чи справа навіть до суду дійде.
Чув, що шахраїв в кримінальному світі називають білими манжетами. І коли такі фокусники отримують великий куш, вони, за законами жанру, надовго лягають на дно, навіть їдуть за межі країни, де «косили капусту». Втім такий сценарій на Дніпропетровщині не пройде, бо тікати вам не дозволять. Ви ж вже зрозуміли, що разом з державними органами контроль здійснюють і громадські організації?

Читайте також: «Как аферисты с крышей АМКУ блокируют ремонты дорог на Днепропетровщине.«

До того ж за часів інформаційних технологій залишитися непоміченим мало кому вдавалося. Особливо тим, хто отримує великі держзамовлення. Вважаю, що найближчим часом ми ще почуємо або прочитаємо про цю фірму в рубриці «Кримінальна хроніка».

І нехай ця ПБЦ за допомогою липових паперів (прокурори, ви де там?) виграла ще декілька важливих торгів по нашим трасам. Все одно їм таки відмовили, хоча справжні «позашляховики» — а хто ж вони ще? – й накатали скаргу в АМКУ.

Справа в іншому: подібні пройдисвіти й досі розглядають дороги нашої області як свої особисті об’єкти для збагачення. І плювали вони на геть погані автошляхи таким же чином, як вони це багато разів робили в інших регіонах країни. Та тільки «тут вам не здесь», не шановні ви наші. Коли на Дніпропетровщині плюють, можна самому легко гепнутись та забруднити свої білі манжети. І у випадку травми діамантів в вашому гіпсі не буде – як немає асфальту на «ваших» заарештованих заводах. Незабаром переконаєтесь.

DSC_0198

Нічого особистого, тільки область.

Голова ГО «Майдан Сiчеслав-Днiпро»

Вiктор Романенко